Jump to content

Audiobooks / Feelgood


Cover for Hejdlös åtrå - erotisk novell
Audiobook

Hejdlös åtrå - erotisk novell

Camilla ska åka till Berlin för att hälsa på sin kompis Jessica och Jessica lovar att det finns massor med snygga killar i Tyskland. Camilla inser att det var länge sedan hon hade ...


Cover for Poeten - erotisk novell
Audiobook

Poeten - erotisk novell

"Darrande av lust kupar jag händerna runt hennes bröst, de är små, men det är mina händer också, som om våra kroppar är menade att passa ihop. Någonting faller på plats inombords. ...


Cover for Aldrig för sent
Audiobook

Aldrig för sent

De kallar sig Trion. Nancy har bestämt att män är för skrymmande för att hon ska orka med dem i sitt liv. Monica ägnar livet åt att sy, men saknar kärlek. Ingrid blir övergiven av ...


Cover for Dreaming of Verona
Audiobook

Dreaming of Verona

Verona is the City of Love. But will Suzie find romance there or, like Romeo and Juliet, will it all end in tragedy? When Suzie is hired to accompany spoiled, abrasive Lady Alexand ...


Cover for Dreaming of Italy
Audiobook

Dreaming of Italy

Up for a dream promotion, Emma won’t let anything get in her way – not even love. Working for a major Hollywood film company isn’t all glitz and glam. But when Emma gets sent to to ...


Cover for Älskar, älskar inte (lättläst)
Audiobook

Älskar, älskar inte (lättläst)

Det är sommar och grannarna på gruppboendet Bofinken njuter av ledighet, sol och värme. Snart fyller Jolly år och hon vill planera födelsedagen tillsammans med grannarna och sin po ...


Cover for Alice dansar
Audiobook

Alice dansar

Tänk om det finns ett annat liv? Någon annanstans, på annat vis. Ett liv som var mitt det med. Ett annat sätt att tänka och att vara. Så började det. Med en tanke. Kort därpå bestä ...


Cover for Karjalanneito kimpaantuu
Audiobook

Karjalanneito kimpaantuu

Tytti Pajunen on kotoisin Karjalasta, eikä hän ole ikinä ollut kovin kiinnostunut länsisuomalaisen äitinsä varakkaasta suvusta tai sen historiasta. Kun Tytin kaukainen sukulainen ä ...


Cover for Karjalanneito kapinoi
Audiobook

Karjalanneito kapinoi

Tytti Pajunen on vahvatahtoinen nainen. Kun hänen kihlattunsa ilmoittaa lähtevänsä vuodeksi Yhdysvaltoihin, Tytti ei lähde pikkuvaimoksi mukaan. Hän jää Suomeen, keskittyy omaan ur ...


Cover for Vihaan hameväkeä
Audiobook

Vihaan hameväkeä

Joskus kesä ei mene yhtään niin kuin oli suunnitellut! Tämän saa huomata sairaanhoitajaksi valmistunut Raila, joka päätyy monen mutkan kautta viettämään kesää maalaistalon piikana. ...


Cover for Mitäs maineesta neiti emäntä
Audiobook

Mitäs maineesta neiti emäntä

Kun Titta Meriläinen päättää muuttaa ravintolanjohtajaksi tuttuun pikkukaupunkiin, hän odottaa saavansa elämäänsä rauhaa ja tasapainoa. Onhan hän aivan täynnä kiireisiä opiskeluvuo ...


Cover for Coming Home to Glendale Hall
Audiobook

Coming Home to Glendale Hall

A charming, uplifting, romantic novel that will warm your heart – perfect for fans of Trisha Ashley, Debbie Johnson and Cathy Bramley.Beth Williams is finally coming home for Chris ...


Cover for New Beginnings at Glendale Hall
Audiobook

New Beginnings at Glendale Hall

Two weddings and a baby...but who will get their happy ever after?Emily Prescott’s life isn’t going to plan. Her dreams of starting a family with fireman boyfriend Greg and opening ...


Cover for One Winter's Night
Audiobook

One Winter's Night

Only love can warm the coldest of nights...It’s autumn in Stratford-Upon-Avon, and twenty-something Kelsey Anderson has moved from her Scottish home to live in the beautiful town. ...


Cover for Annie Beaton's Year of Positive Thinking
Audiobook

Annie Beaton's Year of Positive Thinking

A laugh-out-loud, feelgood read for fans of Gill Sims, Sophie Ranald and Tracy Bloom by the author of The Pissed-off Parents Club and Just Another Manic Mum Day.It’s Annie Beaton’s ...


Cover for The Cottage of New Beginnings
Audiobook

The Cottage of New Beginnings

One crumbling cottage. One broken heart. A chance to start over? When Annie returns to Thorndale, a village in the English countryside where she spent much of her childhood, she’s ...


Cover for Konsulten som inte ville bada
Audiobook

Konsulten som inte ville bada

En bok om svek och kärlek, att sluta till sitt hjärta.Kenneth V Anderssons liv leker. Som framgångsrik konsult har han gjort sig en förmögenhet på att rationalisera bort anställda ...


Cover for Där två hjärtan möts
Audiobook

Där två hjärtan möts

Caden Holt är Red Door Inns hemliga vapen. Hon är lugn, samlad och en i allra högsta grad kompetent kökschef. Att hon dessutom bakar alldeles himmelska kanelbullar är bara grädden ...


Cover for I månens sken - erotisk novell
Audiobook

I månens sken - erotisk novell

Aidens vänner firar sin bröllopsdag med en stor fest i trädgården. Där träffar han Tommy, en gammal vän sedan studietiden, som säger att Aiden måste träffa hans kusin. Aiden som in ...


Cover for Inte bara amen och halleluja
Audiobook

Inte bara amen och halleluja

För Josefin är det självklart att hon ska stå vid den karismatiske pastor Torstens sida. Både för att hjälpa honom förverkliga sina andliga visioner, och som hans fru. Ett erbjudan ...


Cover for När livet har andra planer
Audiobook

När livet har andra planer

Ett paket knottriga, gröna kondomer på sambons inköpslista gör att Fridas värld rämnar. Hon flyr hem till sina föräldrar, där hennes frispråkiga och spirituella mamma, och pappans ...


Cover for Galleriet vid vattnet
Audiobook

Galleriet vid vattnet

Nora och Viktor har bestämt sig för att öppna ett galleri med återvunna saker i Tällberg, och Nora är fast besluten att slå upp dörrarna till midsommar. Men tiden är knapp och det ...


Cover for Rånarbröderna
Audiobook

Rånarbröderna

I vissa liv är eländet med redan från första början. Detta gäller inte minst för syskonen Fredriksson, bestående av två systrar och två bröder, som redan i späd ålder i sin sjaviga ...


Cover for Kär och galen i bokhandeln för ensamma hjärtan
Audiobook

Kär och galen i bokhandeln för ensamma hjärtan

Den tatuerade, rosahåriga Nina väljer alltid fel killar. Hon hävdar bestämt att sann kärlek består av våldsam passion och eldiga meningsutbyten. Att nöja sig med något mindre finns ...


Cover for Anna mun kaikki kestää
Audiobook

Anna mun kaikki kestää

Kun Sirpa-Riitta lähtee kesäksi vahtimaan tätinsä kissaa, hän ei vielä arvaa, minkälainen kesä hänellä on edessään. Sirpa-Riitta tutustuu ystävänsä Aulin kanssa nimittäin kahteen m ...